Psí plemena od písmene: V
Mezi psí plemena na V patří řada psů, na jejichž jménu se může leckomu zamotat jazyk. Třeba takový velššpringršpaněl je vyloženě jazykový oříšek. V závěsu za ním je velšteriér nebo velký münsterlandský ohař. Z lovců pak do skupinu psů na V patří výmarský ohař. Psí hlídače pak zastupuje velký švýcarský salašnický pes. Klidné povahy reprezentuje vipet (nebo také whippet).
Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen.
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.
Vallhund švédský
Švédský vallhund si dokáže zvyknout i v městském bytě, ovšem za podmínky, že se mu budete dostatečně věnovat. O trochu spokojenější bude většina jedinců této psí rasy na venkově nebo na kraji města.
Zjistěte více o švédském vallhundovi.
Velký münsterlandský ohař
Velký münsterlandský ohař je krásný atletický pes, který je známý především mezi myslivci a lovci. V Čechách sice patří mezi méně známá plemena, ale jeho sláva postupně začíná narůstat pro jeho skvělé lovecké schopnosti.
Zjistěte více o velkém münsterlandském ohařovi.
Velký švýcarský salašnický pes
Velký švýcarský salašnický pes byl vyšlechtěn jako pracovní pes. Tato psí rasa byla využívání především k hlídání a nahánění dobytka, k tahání břemen a ochraně majetku. Dnes je chován především jako rodinný společník.
Zjistěte více o velkém švýcarském salašnickém psovi.
Velšteriér
Velšteriér je optimistický a hravý pes, který nezkazí žádnou legraci. Je to extrovert, který rád předvádí různorodé triky. Jde o společenského psa, který miluje děti i dospělé.
Zjistěte více o velšteriérovi.
Velššpringršpaněl
Velššpringršpaněl je symetricky stavěný, středně velký aktivní pes. Je přátelský, veselý a nebývá agresivní, prostě aktivní společník. Jde o přítulného a optimistického psa, který je vhodný k dětem.
Zjistěte více o velššpringršpanělovi.
Vipet
Vipeti milují své lidi a jsou vhodní do rodin s dětmi. Patří mezi chrty, tedy mezi lovecké psy. Což předurčuje do značné míry jejich základní povahový rys – silný lovecký pud, na kterém je třeba pracovat již odmalička.
Zjistěte více o vipetovi.
Vizsla (maďarský krátkosrstý ohař)
Maďarský krátkosrstý ohař (tzv. vizsla) patří mezi „ukacané“ psy, kteří se svými lidmi běžně komunikují za pomoci štěkání, kňučení a mručení. Jde o laskavého psa, který vyžaduje častý kontakt se svou rodinou a také velké množství pohybu.
Zjistěte více o vizsle.
Vlčák československý
Jde o mladé psí plemeno, za jehož vznikem stojí Ing. Karel Hartl. Toto plemeno potřebuje aktivního, a především zkušeného chovatele s přirozenou autoritou.
Zjistěte více o československém vlčákovi.
Vlčák Saarlosův
Saarloosův vlčák je velmi chytrý pes, kterou miluje svou rodinu. K vlastní rodině je přátelský a milý, k cizím lidem bývá nedůvěřivý. I když by člověka mohlo napadnout, že jde o psího drsňáka, ve skutečnosti jde o citlivého psa.
Zjistěte více o saarlosově vlčákovi.
Vlkodav irský
Klidný a přátelský pes s lehce netradičním vzhledem a názvem, to je irský vlkodav. Tito obrovští psi jsou velmi přátelští, tedy v ostrém protikladu se svým jménem a svou podobou.
Zjistěte více o irském vlkodavovi.
Vodní italský pes
Italský vodní pes patří mezi chytrá plemena, která se snadno učí. Je to vášnivý plavec, který rád tráví co nejvíce času ve vodě. Mezi jeho velké přednosti patří tichost – málokdy totiž štěká.
Zjistěte více o italském vodním psovi.
Vodní portugalský pes
Portugalský vodní pes je nenáročný, bezkonfliktní a přizpůsobivý. Jeho srst sice potřebuje pravidelně vyčesávat, přesto je toto plemeno vhodné díky ní do bytu nebo k lidem s lehčí alergií.
Zjistěte více o portugalském vodním psovi.
Vodní španělský pes
V současnosti jde spíše o aktivního společenského psa, který je nejen milý a hravý, ale i je velmi oddaný své rodině. Svého pána a jeho rodinu bude chránit. Čím dál častěji se využívá jako psí záchranář.
Zjistěte více o španělském vodním psovi.
Vydrař (otterhound)
Otterhound je energický chlupáč, který miluje vodu a pohyb. V minulosti byl v Anglii využíván především k lovu, dnes čím dál častěji plní roli aktivního společníka. Navzdory řadě pozitivních vlastností jde spíše o vzácné plemeno.
Zjistěte více o otterhoundovi.
Výmarský ohař
Výmarští ohaři, tedy výmaráci, jsou stejně jako jiní lovečtí psi ovšem vhodní především pro zkušenější pejskaře, kteří disponují přirozenou autoritou a poradí si s jejich tvrdohlavostí.
Zjistěte více o výmarském ohaři.